LUĎKA KADEŘÁBKOVÁ

kynologický životopis

 

Výcvikem psů se zabývám od roku 1980.  Můj první pes byl německý ovčák Chris z Jizerské zátoky, který mne mnohému naučil. Složil zkoušky ZVV 3, IPO 3, ZPO 1, ZZP 1 a účastnila jsem se s ním 2 x Mistrovství mládeže, Mistrovství ČR záchraných psů a výběrových závodů. Chris se dožil 11 let.

 

Následoval můj první dobrman a láska na celý život k tomuto úžasnému psímu plemeni. Bryan Podhráz zvaný Bobeš byl mohutný silný pes, dominantní a naprosto oddané povahy. Pes s velkým "P", který by za pána i dýchal. Bryan se dožil 9 let a načil mne komunikaci s tímto typem psů.  Právem je po něm pojmenovaná tato psí škola. Bryan složil zkoušky IPO 2 a ZVV 2 a stal se také otcem mého prvního vrhu dobrmanů, ze kterého je znám Alex Black Sagitta - mistr světa v obraně. 

 

Dobrmaní chovatelská éra započala (a dodnes pokračuje) pořízením úžasné feny Isa Inez z Helfštýna, se kterou jsem měla splněné zkoušky ZVV 3, IPO 3, SchH 3 a obsadili jsme 5. místo na mistrovství světa dobrmanů. Stala jsem se tak nejúspěšnější ženou tohoto mistrovství. Inča byla také Mistr MSDK a Kombi vítěz v roce 1997.

 

Dále jsem si ponechala odchovy po Ines a jejich dcerách: Baby Black Sagitta (ZVV 2, IPO 2, SchH 2, vítězka obranářských závodů), Berry Black Sagitta (ZVV 3, IPO 3, SchH 3, účast. MS, MR), Era Black Sagitta (ZVV 3, IPO 3, FPr. 3, účast. MS), Frodo Black Sagitta (IPO 3, ZVV 2, FPr. 3)...

 

Momentálně cvičím s fenou Grynia Black Sagitta (ZVV 3, IPO 3, ZPS 1, FPr.3, účast MS) a její talentovanou dcerou Hedush Black Sagitta (ZVV 1, IPO 1).

 

Další mou láskou, tentokráte malou a chlupatou jsou kavalíři - Kavalier King Charles Spaniel. Cherry Zlatava byla mým prvním kavalírkem. Druhým je Tugela Tres z Císařského mlýna, se kterou se věnuji agility (LA 1).

 

A protože kynologický život je plný náhod a překvapení, tak do toho mého vstoupil i kříženec dobrmana a ovčáka Gero (IPO 1, ZVV 1, SPr. 3, LA 1). Pes, kterého jsem vychovávala od jeho 7 týdnů pro jeho pána a tak jsem se do něj zamilovala, že nakonec skončil po dohodě s majitelem natrvalo v naší rodině Black Sagitta.  

 

 

 

 PSÍ ŠKOLA BOBEŠ

 

Psí školu jsem založila v roce 2000. Výcvikem zde prošlo mnoho psů různých ras s PP i bez PP. Seznam mnou vycvičených psů naleznete zde. Složila jsem přes 200 zkoušek z výkonu včetně těch nejvyšších. Zakládám si hlavně na správném a citlivému přístupu ke každému psu. Ve výcviku nepoužívám nátlak a neopodstatněnou sílu či donucovací pomůcky. Preferuji také férové jednání s majitelem. Pokud pes nemá na vytyčené cíle, upozorním na to majitele a snažím se najít kompromis. Spolupracovala jsem také s mnohými chovatelskými stanicemi a uchovňovala jsem jejich jedince. Pokud máte zájem o mé služby, neváhejte mne kontaktovat!